A nyolc között ért véget Fucsovics Márton wimbledoni nagy sorozata

A nyolc között ért véget Fucsovics Márton wimbledoni nagy sorozata

Fucsovics Márton már azzal, hogy a legjobb nyolc közé jutott, a legjobb Grand-Slam eredményét érte el. A négy közé jutásért nem kisebb ellenfél várt rá, mint a világelső Novak Djokovic. Az első öt gémet nyerte is a szerb játékos 20 perc alatt, majd a játszma derekánál megérkezett a meccsbe a nyíregyházi játékos, és bizonyította, hogy nem véletlenül jutott idáig. Bár csak szépítésre futotta a szettben, a folytatásban viszont egyenrangú ellenfele volt Djokovicnak Marci, és 4-3-nál vezetett is a második felvonásban. Ekkor viszont a világelső hozta a saját szerváit és elvette Fucsovics adogató játékát, így nyerte a játszmát. A harmadikban is nagyon szép labdameneteket láthatott a közönség, és nagyot küzdött ugyan a magyar teniszező, de végül Djokovic győzött, és a négy közé jutott. 

ANGOL NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 020 000 angol font, fű)
Férfi egyes
Negyeddöntő: Novak Djokovic (szerb, 1.)–Fucsovics Márton 6:3, 6:4, 6:4