A hosszú hétvégék előtt és után nagyon fontos, hogy minél többen adjanak vért

A kiegyensúlyozott vérellátás érdekében a közelgő augusztus 20-i hosszú hétvége előtt és után véradásra hív az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt.

A hosszú hétvégék előtt és után nagyon fontos, hogy minél többen adjanak vért, tekintettel az egyes készítmények rövid tárolási idejére, és az ilyenkor tapasztalható megnövekedett igényekre. Különösen igaz ez a nyári időszakban, hiszen ezekben a hónapokban egyébként is csökken a véradások száma az év más időszakaihoz képest. Az alacsonyabb véradói aktivitás hátterében a nyári meleg, a sokakat érintő allergiaszezon, valamint a nyári szabadságolások állnak. Véradásra jelentkezhet, aki már elmúlt 18 éves, de még nincs 65 esztendős, testsúlya eléri az 50 kg-ot és egészségesnek érzi magát. A véradáshoz szükséges dokumentumok a személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya. Augusztusban folytatódik a nyári kampány, amelyben értékes nyereményeket sorsolnak ki a véradók között.