A döntőbe kerülés volt a tét - Egerben léptek szőnyegre a fiatal birkózók

A kötöttfogású birkózók Diák I -es korosztálya és a szabadfogásúak Diák II-es korosztálya vasárnap mérhette össze erejét az országos döntőbe jutásért Egerben. Az északkeleti régió ifjú reménységei között ott voltak a  Nyírsport SE versenyzői is. A rendezvényt megtisztelte Repka Attila olimpiai aranyérmes és Európa-bajnok,valamint Virág Lajos világbajnoki ezüstérmes birkózó, a Sportegyesületek Országos Szövetségének ügyvezetője. A versenyt gyermek gála előzte meg, ahol a Nyírsport SE három birkózója Kiss Korvin Gyermek I 32 Kg és Kiss Lantos Ovis 26 Kg-ban   a harmadik helyet, míg Oláh Bálint 46 Kg az ezüst érmet szerezte meg. A Diák II korcsoportban Pécsi Kevin 63 Kg-ban ezüst érmet,  míg Vágner Patrik 46 Kg-ban aranyérmet küzdött ki magának.Az első versenyes Nagyházi Alex, ill. Horváth Gergő az ötödik helyig küzdötte fel magát. A Diák I -ben Kiss Krisztián 32 Kg-ban,Rudolf Erik 32 Kg-ban és Németh Keve 63 Kg-ban szintén nem tudott a dobogó közelébe férkőzni.Ám a  26 kg-osok között Kovács Bars és a 63 Kg-ban Kolonics Ferenc is bronz érmet szerzett. A sort  három arany éremmel zártuk: Jeles Antal 58Kg-ban, Csabai Marcell 69 Kg-ban és Bacskai Norbert 76Kg-ban. A 4 arany 2 ezüst és 4 bronz a Nyírsport SE csapatbajnokságban elért negyedik helyét eredményezte.