A Dinamo legyőzte a Spartacust
Második edzőmeccsét játszotta Törökországban a Nyíregyháza Spartacus.

Nyíregyháza Spartacus–Dinamo Batumi (grúz) 1–2 (1–1)

Nyíregyháza: Balogh J. – Szokol (Ivanovs, a szünetben), Rubus, Fodor F. (Kostic, a szünetben), Törtei – Arziani (Bosnjak, a szünetben), Abdouraman – Pekár (Pákolicz, a szünetben), Koller (Benkő, 70.), Dartsimelia – Seydi

Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerzők: Seydi (29.), illetve Chirikasvili (16.), Abuselidze (52.)

Az első félidő jó iramot és két gólt hozott. A grúz együttes kezdett jobban, és előbb egy nagy helyzete volt, majd a 16. percben egy szabadrúgás után vezetést is szerzett. A Szparinak is voltak lehetőségei, előbb Pekár elől mentettek az utolsó pillanatban a védők, majd a 29. percben jött az egyenlítés. Törtei szögletét követően Koller passzolt Seydihez, aki közelről a kapuba lőtt. A félidő hajrájában fordított volt a felállás, ekkor a Seydi adott jó labdát Kollernek, ám utóbbi lövése nem volt pontos. A második félidőből hét perc telt el, amikor ismét hátrányba került a Szpari. Gyorsan elvégeztek egy szabadrúgást a Dinamo játékosai, és Abuselidze előnyhöz juttatta a grúzokat. Bár voltak lehetőségek a folytatásban, gólt nem sikerült szerezni, Kostic fejesét a gólvonalról vágták ki a védők, Seydit pedig ellökték a 16-oson belül, de nem ítélt büntetőt a játékvezető. Az eredmény nem változott, így második törökországi edzőmérkőzésén a grúz bajnokságban negyedik helyen álló csapattól vereséget szenvedett a Nyíregyháza.

Fotó: Vágvölgyi Bálint, rangado.hu