A Békés nyerte az NB-II-es kosármeccset - A NYÍKSE pedig nagyot hajrázott

Erősen tartalékosan utazott a Sunshine NYÍKSE a rájátszás következő idegenbeli mérkőzésére a Békési SZSK U23 ellen. A hazaiaknál ráadásul több, az  NB-I/B-s csapatból érkezett játékos is helyet kapott a keretben. Az első negyed végig szoros volt, mindkét oldalon a támadásokra helyezték a hangsúlyt a csapatok, így sok pont született. A folytatásban sem változott a helyzet, a Békésnél Széphelyi és Balog, a nyíregyháziaknál Kósa volt ponterős. A nagyszünetben 59-50-re vezetett a házigazda, miután az utolsó másodpercekben két triplát is dobtak. A harmadik negyed elején maradt a tíz pont körüli különbség, és bár Bíró kosara után hatra zárkózott a NYÍKSE, a Solevic és Milosevic vezérelte Békés 79-69-re vezetett a záró felvonás előtt. A mieinknél Földesinek volt egy jó periódusa és Asztalos is tíz pont fölé jutott. Hat perccel a vége előtt Hegyi duplájával kilenc pontra csökkent a hátrány, de Balog azonnal válaszolt. Hatalmas hajrába kezdett a NYÍKSE, 12 pontos hátrányból jött vissza, Tisza és Asztalos pontjaival 95-92 lett az állás az utolsó percben, de Milosevic lezárta a meccset, melyet a Békés nyert.

Békési SZSK U23 –Sunshine NYÍKSE 100-92 (25-22,34-28, 20-19, 21-23 )

NYÍKSE: Tisza 17/6 , Kósa 15/6, Asztalos 15, Zajácz 6, Földesi 15/3

Csere: Csirpák 8, Hegyi 7, Balogh B.B. 2, Bíró 7/3

Edző: Kovács Tibor