Vereség Szegeden - Ezúttal is emberhátrányban játszott a Szpari

A Szeged vendége volt a Szpari. Csilus Ádám hosszú idő után játszhatott, Fodor Ferenc sárga lapok miatt eltiltott volt.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Nyíregyháza Spartacus FC 3-1 (1-1)

Szeged 200 néző

Jv: Szőts Gergely (Baghy Csaba, Máyer Gábor)

Szeged: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl, Kővári (Kóródi 61.), Oláh G., Simon Á.(Jovanovic 83.), Dobronoky (Dobos 61.), Gajdos, Grumic (Haruna 68.)

vezetőedző: Dragan Vukmir

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Jánvári, Csilus Á.(Svedyuk a szünetben), Szabó (Herczku 89.), Márkus, Paku (Kovács N. 74.), Kalocsai, Gresó, Hamed (Zamostny 67.), Hornyák (Végső a szünetben)

edző: Huszák Géza

1. perc A Szeged kezdte a találkozót.

10. perc Vezet a Szeged. Egy szép hazai akció után Kővári passzolt középre jobbról, a becsúszó Csilusról a kapufára, majd a kipattanó után Fejér kapusról a kapuba került a labda, 1-0.

15. perc Szokol kapott sárga lapot.

19. perc Hazai szabadrúgás után Dobronoky lőtt kapura, Fejér nagyot védett.

20. perc Hornyák elől mentett vetődve egy beadás után Takács.

23. perc Előbb Hamed, majd Hornyák lövését fogta a hazai kapus.

29. perc Hamed fejelt fölé Kalocsai beadása után.

33. perc Több nyíregyházi szöglet egymás után, de nem sikerült egyenlíteni.

34. perc Grumic indította Kővárit, aki jobbról 18 méterről fölé lőtt.

35. perc A másik oldalon Márkus próbálkozott 30 méterről, ez a labda is fölé ment.

36. perc Gajdos veszélyes beadásába Fejér ütött bele, így Grumic háta mögé ment a labda.

38. perc Paku kapott sárga lapot kezezés miatt. A 20 méteres szabadrúgást Szilvási fölé lőtte.

43. perc GÓÓÓÓL! Gresó Mátyás a Szpari térfelének közepéről remek labdával indította Hornyák Marcellt, aki átvette, majd egy csel után a kapuba lőtt, 1-1!

44. perc Emberhátrányba került a Szpari, Szokol második sárgalapját is megkapta. A szabadrúgásnál Fejér ütötte ki Simon lövését.

Vége az első félidőnek, 1-1 az állás.

46. perc A szünetben kettőt is cserélt Huszák Géza, Svedyuk és Végső érkezett Hornyák és Csilus helyére.

55. perc Paku lőtt balllal mellé 18 méterről.

57. perc Ismét vezet a Szeged. Bizonytalankodtak a nyíregyházi védők, Grumic Gajdost, utóbbi Kővárit indította, aki a hosszú sarokba lőtt jobbról, 2-1. A cserejátékos Haruna kapott sárga lapot a gól után.

63. perc Dobos lövését fogta Fejér.

70. perc Haruna fejesét hárította biztosan Fejér.

76. perc Gresó balról érkező beadása volt hosszú Kalocsainak.

80. perc Két nagy védés, előbb Kóródi, majd Dobos közeli próbálkozását hárította Fejér Béla, majd Mohl fejesét a gólvonal elől sikerült kibólintani.

82. perc Mohl lépett ki, Fejér lába között próbálta átteni a labdát, de hárított a Szpari kapusa.

85. perc Gajdos lőtt fölé Ódor passza után 14 méterről.

87. perc Harmadik gólját is megszerezte a Szeged. A Nyíregyháza kitámadott, a kontra végén viszont Haruna lőhetett, Fejér védett, a kipattanót azonban Dobos belőtte, 3-1.

89. perc Márkus kapott sárga lapot.

90. perc Oláh fejelt középról fölé.

92. perc Végső is besárgult lerántás miatt.

Vége a mérkőzésnek, a Szeged nyerte a találkozót.

Fotó:nso.hu