9 új, mindent látó traffipaxot hoznak a megyébe

Még csak teszt

Szerkesztőségünk érdeklődésére az ORFK-nál elmondták, az eszközök a sebességellenőrzésen túl a közlekedésrendészeti munkát is támogatják az automatikus rendszámfelismeréssel, a forgalomszámlálással és a torlódások észlelésével.

Mindent lát

Nem csak ennyit tud azonban az új traffipax. A további funkciók, a szoftver teljes körű kialakításával várhatóan 2015 júniusától lesznek elérhetőek és így már ellenőrizni tudják majd a forgalmi jelzőlámpák és a vasúti átjárón történő áthaladásra vonatkozó előírások megtartását, az autóbusz forgalmi sávok és a leállósávok igénybevételét, valamint a biztonsági öv használatát is. Képesek lesznek észlelni a behajtási tilalom megszegését, a záróvonal átlépését és azt is, hogyha a közlekedők a kötelező haladási irányra vonatkozó előírásokat szegik meg. Szintén a rendőri munkát támogató funkcióként jelenik majd meg a veszélyes árut szállító járművek kiszűrése is.​

Fotó: Zsaru Rendőrségi Magazin

Erdős József