70 éves lett a legendás edző - Balázs István közel 50 éve segíti a röplabdát

Kimondani is furcsa, de 70 éves Balázs István. A Vasvári Pál Gimnázium korábbi testnevelője 1974. óta dolgozik röplabda edzőként - jelenleg a GLP SE trénere. Pályafutása során többször juttatta fel nyíregyházi csapatait az élvonalba, és dolgozott a legmagasabb osztályban. Volt az év utánpótlás edzője Magyarországon,  számos felnőtt válogatott játékos kezdte pályafutását kezei alatt. 

– Végigjártam az edzõi szamárlétrát. Segédedzõit, középfokú edzõit és a szakedzõi diplomát is megszereztem 1981-ben. Gyakorlatilag nem voltam még 30 éves, amikor a Magyarországon megszerezhetõ legmagasabb képesítéssel rendelkeztem. Mindezek elõttrõl orosz–testnevelés szakos tanárképzõ fõiskolai diplomám is van a nyíregyházi Bessenyei György Tanárképzõ Fõiskoláról. Meghatározó volt az életemben a Vasvári gimnáziumban eltöltött 34 év. Azt tanácsolnám a mostani fiataloknak, nemcsak a sportban, hanem az élet bármelyik területén, ahova egyszer odatette magát az ember, akkor legyen ereje, kitartása végigcsinálni, mert sikert csak így lehet elérni – lehet, még így sem. Bármi is az, sportolói munka, edzõi munka, tanári tevékenység, vagy egyéb dolog. Azt a legjobb tudása szerint csinálja! - nyilatkozta egy korábbi interjúban. 

Boldog születésnapot kívánunk Balázs Istvánnak,  Isten éltesse sokáig!!!!!