28. Megyei levéltári nap - Idén az 1980-as éveket idézik fel

28. Megyei levéltári nap - Idén az 1980-as éveket idézik fel
A 28. Megyei levéltári napon az 1980-as éveket idézik fel

A  28. megyei levéltári napra várják az érdeklődőket szeptember 23-án a Megyeházára. Idén az 1980-as évekről lesz szó.

A tudományos konferencián előadás hangzik el a korszak társadalmi és építészeti sajátosságairól, a Hazafias Népfront tevékenységéről, továbbá eddig még nem, vagy ritkán látott fotókkal mutatják be a megye települései közül Nyíregyházát, Csengert, Nagyecsedet, Fábiánházát, Kemecsét, Kisvárdát és Máriapócsot. A korhangulatot idézi meg a wesselényis diákok divatbemutatója is. A hagyományoknak megfelelően kerül sor a díjak átadására és a helytörténeti pályázat eredményhirdetésére is. A rendezvény nyitott és ingyenes, minden regisztrált érdeklődőt szeretettel várnak. Bővebb információ az intézmény honlapján olvasható.