Zsinórban a harmadik győzelem - a Vác ellen is nyert a Szpari

A Vác bár a tabella végén tanyázik, több meglepetést okozott már az idei szezonban. A Szparinál egy helyen változott a legutóbbi kezdő.

Nyíregyháza Spartacus - Vác 2-1 (1-0)

Városi Stadion 600 néző

Jv: Ducsai József (Szert Balázs, Ifj. Varga Gábor)

Nyíregyháza Spartacus: Jova - Svedyuk, Fodor, Végső, Csilus Á. - Szekszárdi (Papp M. 72.), Ötvös (Tóth B. 62.), Sinanovic(Gyurján 65.), Kovács N. - Kártik, Hornyák

vezetőedző: Lengyel Roland

Vác: Halasi – Kasza, Szűcs K., Dulló, Szalánszki (Zámbó 37.), Hajnal, Géringer, Katona M. Bonivárt, Lefler(Pölöskey 55.), Magos (Bartos 71.)

Edző: Burzi Attila

Gyásszünettel indult a meccs Pristyák Attila és Hornyák Marcell nagymamájának emlékére, akik a közelmúltban hunytak el.

4. perc Ötvös passza után Hornyák lőtt fordulásból, nagyot védett Halasi.

5. perc Svedyuk lövése pattant szögletre. A sarokrúgás után tisztáztak a vendégek.

8. perc Egymás után jönnek a helyzetek, Kártik lőtt a bal oldalról, ezt is fogta a kapus.

9. perc Egy szabadrúgás után ismét Hornyák, ezúttal kapásból lőtt fölé.

15. perc A nyíregyházi rohamok után mezőnyjáték.

17. perc Balról érkezett a beadás, Sinanovic jött középen, de magas volt a labda, így Halasi lehúzta.

21. perc Szekszárdi érkezett egy beadásra, de a labda helyett ellenfelét találta el, sárgát kapott.

26. perc Nagy helyzet, Sinanovic indult meg, lövés helyett középre passzolt, Kártik elől mentettek, majd Hornyák lövése kipattant.

29. perc Hornyák indult el, Kasza utolsó emberként buktatta, piros lapot kapott a váci játékos. A 16 méteres szabadrúgást Ötvös a sorfalba rúgta.

32. perc GÓÓÓL! Hornyák Marcell indult el a jobb oldalon, végig vitte és a kapuba lőtt, 1-0.

37. perc Az első váci próbálkozás, Katona távoli lövését tolta ki Jova.

43. perc Sinanovic beadása után Kovács fejelt mellé, de a Szpari támadója lökött a fejes előtt, így szabadrúgás kifelé.

44. perc Fodor került helyzetbe egy szabdarúgás után, de nem találta el jól a labdát.

45. perc Szűcs lövését fogta Jova.

Vége az első félidőnek.

47. perc Kártik csapott le egy labdára, de Halasi végül mentett.

51. perc Hatalmas helyzet maradt ki, Ötvös nagy passzt adott Hornyáknak, utóbbi lőtt, Halasi védett. A kipattanóra Kártik érkezett, de fölé vágta a labdát.

53. perc Sinanovic beadása után Hornyák elől mentettek.

56. perc Ötvös lőtt 24 méterről fölé.

59. perc Váratlanul egyenlített a Vác, Szűcs passza után Katona lőtt a kapuba középről, 1-1.

61. perc Egy szabadrúgás után Fodor fejelt, bravúrral védett a kapus.

67. perc Hornyák tette vissza lövésre a labdát, de Tóth B. nem tudott lőni.

74. perc Gyurján lövését fogta Halasi.

75. perc Egy tűzijáték után Papp lőtt, de mellé pattant a labda Tóthról

80. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Gyurján Bence szöglete után Hornyák Marcell fejelt a kapuba, 2-1.

87. perc Gyurján beadása után Tóth B. fejelhetett, fogta a kapus a labdát.

90. perc Hornyák lövés, fogta Halasi.

Vége, nyert a Szpari!

Lengyel Roland: - Fontos három pontot szereztünk, és sorozatban három meccset nyertünk, viszont nem lehet büntetlenül ennyi helyzetet kihagyni.  Az utolsó percekben a közönség buzdítása nagyon jól esett a játékosoknak, ez erőt adott, köszönjük nekik.

Burzi Attila: - Tudtuk, mik az erényei a Nyíregyházának, készültünk rá. Sajnos korán emberhátrányba kerültünk, át kellett szervezni a csapatot. Voltak lehetőségei mindkét csapatnak, kitettük ma a szívünket, sikerült is egyenlíteni, de a végén egy pontrúgásból kapott gól miatt nem szereztünk pontot.