Zivatarokkal és széllel érkezik a front, mutatjuk, hol szakadhat le az ég
Fotó: Illusztráció

Többnyire felhős lesz az ég szombaton, de a legmagasabb nappali hőmérséklet így is meghaladja a 20 Celsius-fokot.

Szombaton a nap első felében többnyire közepesen és erősen felhős lesz az ég, de időszakosan tartósabban elvékonyodhat a felhőtakaró. A déli óráktól nyugat felől átmenetileg mindenhol beborul az ég, és egyre több helyen várható eső, zápor, délnyugaton egy-egy zivatar sem kizárt. Estétől északnyugat felől csökkenni kezd a felhőzet – írta honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A délnyugati szél nyugat, északnyugatira fordul megélénkül, néhol meg is erősödik, északkeleten viszont végig mérsékelt marad a légmozgás.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 17 és 23 fok között várható, de északkeleten csak 13, 15 fok valószínű.

Késő este 9 és 16 fok között alakul a hőmérséklet.