XXXVII. Ásványbörze és Ékszerkiállítás – Több mint ezer látogató érkezett
Fotó: Trifonov Éva

A hagyományokhoz hűen idén is volt ásványbörze és ékszerkiállítás a Váci Mihály Kulturális Központban, mégpedig XXXVII. alkalommal. Az idei kétnapos rendezvényre közel 30 kiállító érkezett az országból és határon túlról is. A programra ezúttal több mint ezer látogató érkezett.

37. alkalommal szerveztek nemzetközi ásványbörzét és ékszerkiállítást Nyíregyházán. A két napos eseménynek 2014 óta a Váci Mihály Kulturális Központ a helyszíne. Idén közel 30 kiállító érkezett az ország minden pontjáról, sőt, volt aki külföldről jött a programra.

– A látogatottság nagyon jó, szombaton több mint hétszázan voltak, vasárnap délutánra 500-nál járunk, tehát olyan 1200-1300 ásványkedvelő most is eljött a börzére, mint minden évben általában. A kiállítók most leginkább magyarországiak, néhány kiállítónk a határon túlról, például Szatmárnémetiből érkeztek – mondta el a börzén Krisztián István gyűjtő, egyben a Koch Sándor Ásványgyűjtő Kör vezetője.

Ametiszt, pirit, rózsakvarc, tetraedrit, hegyikristály. Néhány példa azok közül az ásványok közül, amelyeket megcsodálhattak az érdeklődők a hétvégi ásványbörzén és ékszerkiállításon. Rengeteg nyers ásványban gyönyörködhettek a látogatók, de számtalan ékszer, kiegészítő, dísztárgy és más különlegességek terítették be a több mint száz asztalt.

– Már nemcsak nyers ásványokat, hanem rengeteg feldolgozott dolgot lehet itt találni. Ha körbenézünk a látogatók, nagyon sok asztalon feldolgozott ametiszteket, különféle kvarcváltozatokat, kalcedonokat láthatnak, illetve ékszereket, medálokat, karkötőket. Már most azt lehet elmondani, hogy az ásványbörzének a 30 százaléka ásvány, a maradék 70 százalék pedig a feldolgozott, csiszolt ékszer, illetve egyéb dísztárgy, amit ásványokból készítenek – részletezte Krisztián István.

Több mint ezer látogató érkezett a Váci Mihály Kulturális Központba, ahol az érdeklődők két napon keresztül csodálhatták meg a természet képződményeit, kaphattak tanácsokat, vagy hallgathattak meg érdekességeket az ásványokról.

Kapcsolódó galéria

Ásványbörze 2023