Vissza a győztes útra - Nyert a Kazincbarcika ellen a Szpari

A 7. fordulóban hazai környezetben lépett pályára a Szpari. Két idegenbeli mérkőzés után hazai környezetben szeretett volna javítani a Nyíregyháza Spartacus. Jánvári Gábor felépült, így visszatérhetett a kezdőbe.

Nyíregyháza Spartacus FC - Kolorcity Kazincbarcika SC 1-0 (1-0)

Városi Stadion 1867 néző

Jv: Takács Tamás (Varga Gábor, Tőkés Róbert)

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos - Farkas - Hamed, Ötvös (Végső 93.), Papp (Papucsek 65.), Kalocsai - Hornyák (Györgyi 76.)

vezetőedző: Gálhidi György

Kazincbarcika: Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Fótyik, Mikló, Oltean (Mitruscsák 74.), Németh (Tóth B. a szünetben), Toma, Kovác, Bereczki (Oldal 60.), Tóth L.

vezetőedző: Vitelki Zoltán

1. perc A Nyíregyháza kezdte a találkozót.

1. perc Rögtön Szpari helyzet, Hornyák lövése pattant le egy védőről.

4. perc Ötvös adta be balról a labdát, Németh tette végül haza közelről, mellel.

6. perc Ötvös szabadrúgása után Papp M. lőtt kapásból közelről, de egy védőről kipattant a labda. Eddig a Szpari irányítja a meccset.

9. perc Dávid próbálkozott 20 méterről egy kapáslövéssel, jócskán mellé ment a labda.

12. perc Vendég lehetőség, Toma jobbról érkező beadásáról Mikló maradt le középen.

13. perc Nagy hazai helyzet, Svedyuk beadását Kalocsai átlépte, Ötvös lőtt 16-ról, de blokkolták, majd a beadás után Hornyák fejelt mellé.

14. perc Megint Hornyák, erőszakosan labdát szerzett az alapvonalnál, de Horváth kivetődve mentett.

17. perc Áll a játék, Horvátot kell ápolni a Hornyákkal történt ütközés miatt.

22. perc Mezőnyjáték, helyzetek nélkül.

24. perc GÓÓÓÓL!!!! Ötvös Bence szerzett labdát a felező közelében, egy megkerülős csel után végig vitte a jobb oldalon, és a kapuba lőtt, 1-0.

26. perc Papp M. tisztázott egy vendég szöglet után.

32. perc Papp M. birkózott nagyot a vendégek 16-osánál, szabadrúgás lett kifelé.

33. perc Ötvös sarokkal tette tovább Fejér indítását Hamed elé, aki egyedül mehetett volna kapura, de lest jelzett az asszisztens.

36. perc Tóth tört be veszélyesen a jobb oldalon a 16-oson belülre, beadása után Farkas mentett.

39. perc Hornyák ment volna el a bal oldalon, Fótyik felrúgta, sárgát kapott.

40. perc Ötvös szabadrúgása után Hornyák egy centivel maradt le a labdáról. Nagy helyzet volt!

41. perc Ötvös lépett ki középen, mielőtt Hornyákhoz passzolt volna, ellökték, de néma maradt a síp.

43. perc Újabb Szpari támadás, Ötvös és Hornyák játszott össze, de mentettek végül a védők.

44. perc Hatalmas helyzet, Ötvös ívelt szépen Hornyákhoz, utóbbi mellre vette, 8 méterről lőtt, Horváth bravúrral védett.

Vége az első félidőnek, vezet a Szpari!

46. perc Tóth B. állt be Németh helyére.

48. perc Dávid fejelt mellé egy szöglet után.

50. perc Hamed fejelte Ötvöshöz a labdát, utóbbi beadása után egy védőről majdnem bepattant a labda saját kapujába.

53. perc Kétszer egymás után ígéretes hazai lehetőségnél lest jelzett a partjelző, háborgott a közönség miatta.

54. perc Hamed lövése vágódott le egy védőről.

56. perc Fejér kirúgása után Ötvös törhetett kapura, ám a 16-os vonalánál szerelték. Nagy helyzet volt.

60. perc Bereczki helyén Oldal a folytatásban.

61. perc A jól játszö Ötvös tolta meg a labdát, 16-ról lőtt, de levágódott a labda.

64. perc Hornyák talált el egy lábat, sárgát kapott érte.

65. perc Papucsek-Papp csere.

66. perc Egészségügyi szünet.

69. perc Galambos beadása után Hamed fejelt mellé 10 méterről.

71. perc Ötvös végig vitte az egész barcikai térfélen, majd 19 méterről mellé lőtt. Majd megint Ötvös, Hornyákot ugratta ki, aki lesen állt.

74. perc Mitruscsák váltja Olteant.

76. perc Hornyák - Györgyi csere.

77. perc Galambos veszélyes beívelésénél szögletre mentettek a vendégek. A sarokrúgásnál Jánvári fejelt mellé.

80. perc Svedyuk veszített labdát, de sikerült menteni, majd a kontra végén Hamed elől rúgták ki a labdát a védők.

81. perc Kovác lőhetett 14 méterről, mellé ment a labdája.

85. perc Fótyik lőtt jócskán fölé egy 28 méteres szabadrúgást.

86. perc Györgyi viharzott el a jobb oldalon, a beadást kivágták. A másik oldalon Fejér védett nagyot Kovác lövésénél.

88. perc Hatalmas helyzet, Ötvös labdája után Kalocsai lőtt közelről mellé. Majd Hamed próbálkozott, ezt fogta Horváth.

91. perc Oldal kapott sárgát, miután Györgyit ellökte.

92. perc Paprikás hangulat, egy nyíregyházi játékos kapott a kispadon ülve sárgát, és így egyúttal pirosat - Hornyák az aki elrúgta a labdát.

Vége a találkozónak, nyert a Szpari!

Gálhidi György: - Nagyon örülök, hogy ismét nyertünk, és hogy a vereségek után nem pártolt el tőlünk a közönség! Jó ilyen atmoszférában focizni. Nagyon értékes ez a három pont, és hogy nem kaptunk gólt. Voltak olyan helyzeteink, melyet értékesítve bebiztosíthattuk volna korábban a győzelmet, így izgulni kellett.

Vitelki Zoltán : - Két jól felkészült csapat lépett pályára, de bosszús vagyok, hogy olyan szituációból kaptunk gólt, melyre készültünk. Sajnálom, hogy nem sikerült pontot szerezni, gratulálok a Nyíregyházának!