Videózás után vereség - Az utolsó másodpercben kapott ki a kosárcsapat

Videózás után vereség - Az utolsó másodpercben kapott ki a kosárcsapat

Öt év után játszott ismét élvonalbeli meccset a nyíregyházi férfi kosárlabda együttes. A Cápák a Kecskemétet fogadták, és mindkét gárda vereséggel kezdte a szezont, így szeretett volna javítani. A mieink kezdtek jobban, és az első negyed után vezettek, de a vendégek szívósan tapadtak, így nagy előnyt nem sikerült kiépíteni. Johnson remekül dobott, de sok büntető maradt ki. A nagyszünet után is a Hübner Nyíregyháza BS vezetett, Bryce is ponterősen játszott, így úgy tűnt, megszületik az első nyírségi siker a szezonban. A hajrá viszont rosszul sikerült, eladott labdák után Pollard szerzett kosarakat. A dráma azonban csak a végén következett, amikor Jaramaz futtából dobott egy hármast, és a vendégek ünnepelni kezdtek, mert azt hitték, vége a meccsnek. Csakhogy a nyíregyháziak még előre vágták a labdát, és sikerült is pontot szerezni, csakhogy a játékvezetők hosszas videózás után úgy ítélték meg, hogy már dudaszó után esett a kosár, így a vendégek két ponttal győztek. 

Hübner Nyíregyháza BS–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 75–77 (19–15, 19–21, 22–17, 15–24)

Nyíregyháza: Bryce 25/9, Johnson 24/9, Pipiras 7/3, Tóth 2, Kiss

Csere: Mokánszki 4, LeDay 9, Bus 2, Bazsó 2

vezetőedző: Pethő Ákos