Veszélyes is lehet a húsvét a gyerekekre

Veszélyes is lehet a húsvét a gyerekekre
A húsvéti ünnepek jellegzetes veszélyeire figyelmeztetett az Országos Mentőszolgálat. Győrffy Pál, a szervezet szóvivője azt mondta, bár ilyenkor a szokásosnál nincs több dolguk a mentőknek, fontos az óvatosság.

Az egyik jellegzetes húsvéti veszély a gyermekek alkoholmérgezése, hiszen a locsolkodás népszokását felnőttek és kiskorúak is gyakorolják, és sok helyen utóbbiakat is szeszes italokkal kínálják. Ez gyermekek esetében akár életveszélyes is lehet, hiszen az ő szervezetük nem tudja úgy lebontani az alkoholt, mint a felnőtteké – figyelmeztetett Győrffy Pál.

Az Országos Mentőszolgálat szóvivője szerint a tavaszi ünnep idején a másik jellegzetes veszély a közlekedési baleset, ezért felhívta a figyelmet, hogy mindenki lassan, óvatosan, a sebességkorlátozásokat betartva vezessen.

hirado.hu

Fotó: Trifonov Éva