Vereséggel zárta a BL sorozatot a Fatum Nyíregyháza
Fotó: Trifonov Éva

A mieink és a ZOK Ub is azért játszott kedd este a Continental Arénában, hogy győzelemmel fejezze be a Bajnokok Ligája-szereplését.

Világosan látszott már az első labdamenetekből, hogy jó csapat a vendég, de a miénk sem feltartott kezekkel ment ki a pályára. A mérkőzés első pontjára Cicic Marija válaszolt egy szemtelen megoldással. A következő percekben szinte felváltva volt eredményes Ralitsa Vasileva, Nikola Radosová és a már Békéscsabán is remekül teljesítő Bodovics Hanna. Utóbbi jó védekezése után először vezettünk a meccsen. Ellépni nem sikerült, mert nyitás fogásban hibákat vétettünk. A szerbek 13:13-tól rákapcsoltak, a feladó, Ana Jaksics szépen mozgatta a csapattársait. Hárompontos hátrányban sem roppantunk meg, Tóth Fruzsina nagy mentésének is köszönhetően visszajöttünk 20:19-re, innen viszont leszakadtunk, mert a hálónál nagyon jól védekeztek a vendégek.

A ZOK irányította a második játszmát. Bár Pintér Andrea, majd Radosová pontjaival még vezettünk, a Sofija Medic és Liljana Rankovic vezette vendégek tiszta ütésekkel nagy előnybe kerültek. Csapatunk mindent megtett, nagyot hajrázott, ám a szett végén két hibát kihasználva 2:0-s előnybe kerültek a szerbek.

Sladjana Eric, Aleksandra Gligoric és társai a folytatásban egyre magabiztosabban röplabdáztak. A végére nem maradt kérdés, a ZOK magabiztosan győzött 3:0-ra. A mérkőzés MVP-je a 17 pontos Liljana Rankovic lett.

Bajnokok Ligája, E csoport, 6. forduló
Fatum-Nyíregyháza–ZOK Ub 0:3 (-19, -21, -17)
Continental Aréna, 1500 néző, v.: Vinaliev (Bolgár), Bensimon (izraeli).
Nyíregyháza: Vasileva 4, Pintér 7, Cicic 2, Radosová 17, Bodovics 4, Glavinic 1. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaida 3, Radonjic 1, Lászlop 2, Milanova. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Ub: Kecman 7, Gligoric 10, Eric 7, Rankovic 17, Medic 11, Jaksic 4. Csere: Djurdjevic, Djordjevic (liberók), Veselinovic, Lukic 2, Petranovic. Vezetőedző: Barija Boricic.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (23 perc): 1:3, 7:5, 7:8, 10:12, 13:13, 13:16, 17:17, 19:20. 2. játszma (21): 2:2, 4:8, 10:9, 11:14, 15:19, 21:23. 3. játszma (17): 3:3, 5:5, 7:11, 9:16, 14:21.

Németh Szabolcs: Stabil csapat az Ub, de felkészültünk a játékukból, azt hozták, amire számítottunk, mégis úgy játszottak velünk a végén mint macska az egérrel. A játékosok jól dolgoznak edzésen, de mérkőzésen görcsösek. Egy hibát vétünk, onnantól arra koncentrálnak és nem a jó megoldásokra. Mérges vagyok, mert ebben a ligában nem lehet szív nélkül jó eredményeket elérni.

Marijana Boricic: Gratulálok a csapatomnak! Győzelemmel akartuk befejezni a Bajnokok Ligája-szereplést, ami sikerült és ez nagy eredmény, mert ez az első évünk a nemzetközi kupában. A mérkőzésen jobbak voltunk nyitásban és fogadásban, valamint jól olvastuk a játékot.