Megrendezték az Európai Határvárosok Területi Együttműködési Csoportosulás éves közgyűlését

Az Európai Határvárosok Területi Együttműködési Csoportosulás (ETT), amelynek tagja Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala 2014 óta folyamatosan működik. A két város között kiváló partnerség alakult ki, amely a testvérvárosi kapcsolatok további megerősödését szolgálja.

 

2022. február 11-én megrendezésre került az ETT éves Közgyűlése, amelyen először az elmúlt évi történéseket és eredmények kerültek összefoglalásra, majd fontos tervek és újabb fejlesztési lehetőségek kerültek egyeztetésre.   

Legfőbb cél, hogy a határ menti együttműködés keretében, olyan gazdasági és társadalmi fejlődést szolgáló programok kerüljenek megvalósításra, amelyek a két térség fellendülését eredményezik.