Vereség Debrecenben

A DEAC vendége volt a férfi kosárlabda NB-I/A csoportjában a Hübner Nyíregyháza BS.

TIPPMIX FÉRFI NB /A, 2. FORDULÓ
DEAC–Hübner Nyíregyháza BS 89–59 (23–14, 24–16, 22–19, 20–10)

DEAC: Scott 8/6, Gumbs 8/3, Drenovac 23/3, Gáspár 6, Tóth Á. 14. Csere: Taylor 7, Balázsi, Mócsán 5/3, Kenéz 6, Garamvölgyi 6/3, Polyák 6/6, Neuwirth. Vezetőedző: David Dedek.
Nyíregyháza: Perry 11/6, Kiss, Hillsman 13/6, Williams 12, Henderson 14/6. Csere: Dolezaj 4, Kass 2, Bazsó, Mokánszki 3/3, Fazekas. Vezetőedző: Pethő Ákos.

A mérkőzés alakulása. 2. perc: 1–3, 5. p.: 5–12, 8. p.: 15–12, 12. p.: 27–14, 15. p.: 31–22, 17. p.: 37–26, 19. p.: 45–26, 22. p.: 54–35, 24. p.: 62–37, 28. p.: 64–47, 35. p.: 80–49.

David Dedek : Szeretném megköszönni a szurkolóknak, akik kilátogattak a mai nap, ugyanis az előző forduló dacára rengetegen kijöttek és támogattak minket, ami sokat jelentett főleg a mérkőzés elején, segített átlendülni a holtponton. A Nyíregyháza az első perctől kezdve mutatta, hogy ők nyerni jöttek, nem adták könnyen magukat, de lépésről-lépésre építkeztünk. Kívülről könnyű meccsnek tűnt, de ezért a győzelemért meg kellett küzdenünk. Gratulálok a csapatnak a munkához, egységként működtünk, kerestük egymást a pályán, és ez eredményezte a harminc pontos diadalt.

Pethő Ákos : Az első nyolc percben jól jöttünk ki, ott sajnos valamiért megborultunk és ebből nem is tudtunk visszajönni. Nagyon agresszív volt a Debrecen, jól védekeztek, illetve a lepattnóharcban is alulmaradtunk ez a kettő együtt már sok volt. Sajnálom nagyon, mert úgy gondolom jól készültünk, amit a kezdeti percek meg is mutattak. Fiatal csapat vagyunk, meg kell tanulnunk ezt kezelni, és kitalálni a megoldást, hogy a későbbiekben ez ne forduljon elő.