Vereség a Vasastól - kikapott a Merkantil Bank Ligában a Nyíregyháza

A Vasas ellen játszott a Nyíregyháza Spartacus. Nyíregyházáról is érkeztek szép számban szurkolók akik végig buzdították a csapatot.

Vasas-Nyíregyháza Spartacus 5-1 (1-1)

Szusza Ferenc Stadion

Jv: Pillók Ádám (Buzás, Király)

Vasas: Bősz - Szilágyi, Szivacski (Szatmári a szünetben), Kovács, Lakatos, Hajdú (Birtalan 76.), Borbély, Murka, Tóth B., Király (Rétyi 80.), Balajti

vezetőedző: Szanyó Károly

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor, Pejovic, Forró (Nagy J.80.), Gulyás (Rokszin 64.), Tóth Á.(Végső 52.), Rezes, Gyurján, Kártik, Hornyák

vezetőedző: Zoran Spisljak

A Vasas kezdte a mérkőzést.

16. perc Hajdú szabadrúgása a sorfalról pattant ki.

20. perc GÓÓÓL! Veszélyes Gulyás szöglet, mentettek a hazaiak, az újabb sarokrúgás után pedig Hornyák Marcell fejelt a kapuba, 0-1! A támadó 10. gólját szerezte a szezonban.

21. perc Veszélyes kontra, Gyurján beadása után kivágták a labdát a fővárosiak.

29. perc Lakatos lőtt távolról, Jova fölé tolta a labdát.

31. perc Váratlanul egyenlített a Vasas, egy jobbról érkező beadásra Kovács érkezett tisztán a hosszú oldalon és a kapuba lőtt, 1-1.

33. perc Balajti lövését fogta Jova.

34. perc Gyurján beadása után Kártik fejelt középen, hárított a kapus.

39. perc Szép Kártik-Rezes-Hornyák akció végén mentettek a Vasas védői.

Az első félidő kiegyenlített játékot és egy-egy gólt hozott.

48. perc Király került helyzetbe, Jova védett, a kipattanót Balajti tette vissza, ezt lábbal hárította a Szpari kapusa.

53. perc Kártik ment el a jobb oldalon, beadásával Hornyákot kereste aki elől mentettek a védők.

58. perc Gyurján lépett meg a bal oldalon, beadása után Hornyák lőtt egyből, Bősz hárított lábbal.

63. perc Polényi 24 méteres szabadrúgása után szállt fölé a labda.

65. perc Megszerezte a vezetést a Vasas, Balajti lépett ki a leshatárról középen és elgurította a labdát Jova mellett, 2-1.

72. perc Újabb gól lőtt a Vasas, a bal oldalon kapott egy jó labdát Lakatos Hajdútól és kilőtte az alsó sarkot, 3-1.

75. perc Balajti lőtt 14 méterről a bal oldalról, Jova nagy bravúrral védett.

77. perc Növelte előnyét a hazai csapat, Király indult meg középen akit nem sikerült szerelni, és a kapuba lőtt, 4-1.

79. perc Újabb gól, ezúttal Szatmári vette le a labdát a 16-os sarkánál, majd egy csel után a rövid sarokba lőtt, 5-1.

83. perc Ezúttal Birtalan lépett ki egy ívelés után, de mellé lőtt.

Vége a találkozónak, a Vasas nyerte a mérkőzést.