Vereség a szezonzárón - Kikapott a Szpari

A Szeged elleni találkozó előtt a napokban elhunyt Cséke Györgyre emlékeztek a Szpari és a Szeged játékosai, vezetői, az MLSZ képviselői.

A játékvezető Veizer Rolandnak ez volt az utolsó találkozója, Germán Tamásnak az utolsó meccse. Mindkettejüket köszöntötték.

Nyíregyháza Spartacus - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-4 (1-1)

Balmazújváros 300 néző

Jv: Veizer Roland (Horváth Róbert, Kövér Tamás)

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Debreceni Z., Márkus(Sigér 59.), Paku, Vass P.(Zamostny 68)., Gresó (Pócsik a szünetben), Kovács Á. (Sztankó D. 75.), Novák

vezetőedző: Feczkó Tamás

Szeged: Takács - Debreceni Á.(Murár 89.), Vári, Temesvári, Farkas A., Kővári, Simon, Kovács M.(Haruna 89.), Gréczi M.(Dobos 61.), Gajdos (Germán 89.), Daru (Bitó 75.)

edző: Andorka Péter

A találkozó gyásszünettel kezdődik Cséke György és a tragikus hirtelenséggel elhunyt szegedi kajakos, Csanki Márk tiszteletére.

1. perc Márkus lövése pattant le egy védőről.

2. perc Gól, vezet a Szeged. Egy előrevágott labda után Fejéren átpattant Papucsek hazafejelt labdája, Gajdos csapott le rá, és a kapuba passzolt, 0-1.

6. perc Paku kapott jó labdát Gengeliczkitől, lövését fogta Takács.

9. perc Farkas A. kapott sárga lapot.

13. perc Egy szabadrúgás után Gréczi lépett ki, de fölé emelt 16 méterről.

14. perc Kovács Á. belőtt labdájáról alig maradt le Novák a kapu előtt, így Takács védett.

16. perc Daru fejelt fölé.

17. perc Daru lőtt mellé egy eladott labda után.

19. perc Kovács Á. érkezett a hosszú oldalon, a visszatett labdája után mentettek a védők.

21. perc Novák lőtt 14 méterről, blokkolták.

28. perc Kovács M. passza után Gréczi a bal oldali kapufát találta el kapásból, 16 méterről.

29. perc Gresó fejelt mellé egy beadás után.

35. perc GÓÓÓÓL! Egyenlített a Nyíregyháza, egy beadás után Vass Patrik elé pattant a labda, aki a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1.

39. perc Kovács Á. szép cselek után lőtt jobbról, szögletre pattant a labda.

41. perc Tüzijáték a hazai kapu előtt, végül Kővári lőtt mellé.

43. perc Gresó beadása után Paku pörgetett fölé.

44. perc Vass P. lövése kipattant, és bár Novák a kapuba lőtt, lesen állt.

45. perc Gresó lőtte kapura 40 méterről a labdát, de Takács visszaért a kapujába, és megfogta azt.

Vége az első félidőnek, 1-1 az állás.

48. perc A kilép Gajdos átemelte a labdát Fejéren, de Debreceni Z. a gólvonal elől nagyot mentett.

50. perc Daru került helyzetbe, de mellé lőtt 12 méterről.

51. perc Márkus kapott sárga lapot.

52. perc Ismét vezet a Szeged, egy szabadrúgás után a kapuba fejelt Kovács Milán 1-2.

60. perc Kovács M. kapott sárga lapot.

63. perc Újabb vendég gól, Dobos jobb oldalii beadása után Temesvári lőtt a léc alá, 1-3.

68. perc Kővári lőtt mellé 18 méterről.

72. perc Sigér lőtt 25 méterről fölé.

74. perc Daru kapott sárga lapot.

77. perc Kővári esett el a 16-oson belül egy belépő után, 11-es. A büntetőt Vári értékesítette, 1-4.

87. perc Papucsek fejelt fölé Pócsik beadása után.

91. perc Nagy vendég helyzet végén Haruna a felső lécet találta el, Kővári pedig mellé lőtt.

93. perc Germán került ziccerbe, Fejér bravúrral védett, majd Murár lőtt fölé.

93. perc Paku lövését fogta meg Takács.