Vasvári 100: emlékkönyv
Vasvári 100: emlékkönyv

Centenáriumát ünnepli a Vasvári Pál Gimnázium. Az évfordulós esztendő részeként a 100 év, 100 történet című jubileumi emlékkönyvet mutatták be múlt pénteken.

A rendezvényre a jelenlegi pedagógusok mellett volt tanárok és hajdani diákok is meghívást kaptak, köztük például a korabeli „katkósok” (akik a honvédelmi képzésben vettek részt), s az iskola egyik erősségének megfelelően olyan öregdiá­kok, akik sokra vitték például a sportban, vagy az élet valamely területén, hírnevet szerezve az egykori alma maternek és Nyíregyházának. A jubileumi eseményre meghívást kapott dr. Szabó Tünde olimpikon, Nyíregyháza országgyűlési képviselője is, aki előadását követően Kovács Ágnes igazgatónővel, a nemzetközi szinten is jegyzett diszkoszvetővel, Szikszai Róberttel, korábbi orosztanárával és egykori katkósokkal is közös fotót készített (képünkön). Dr. Szabó Tünde a kötet – mely rengeteg történettel meséli el az iskola elmúlt évtizedeit – bemutatása kapcsán tartott beszédében megfogalmazta, örömmel fogadta el a meghívást szeretett, egykori iskolájába, s azt kívánja, hogy minden diák ugyanolyan kellemes élményekkel távozzon a Vasváriból, mint õ annak idején.