Vasárnap kezdődik a nyári időszámítás
Fotó: illusztráció

Úgy volt, hogy eltörlik, de aztán mégsem: vasárnap hajnali 2 óráról 3 órára kell előre állítani az órák mutatóit, kezdődik a nyári időszámítás.

 

Az évente két alkalommal esedékes óraátállítás már csaknem egy évszázados örökségünk, eredetileg az energiatakarékosságot szolgálta. Bár az új évezredben gazdasági haszon immár nem jár a mutatók tologatásával és így az Európai Parlament 2019-ben döntött az óraátállítás eltörléséről, a kérdést azonban azóta sem sikerült eldönteni.

 

MINDEN ÉVBEN MÁS NAPRA ESIK

 

A nyári időszámítás mindig március utolsó vasárnapján kezdődik, idén március 27-én. Hosszabbak lesznek a nappalok, így később kell lámpát kapcsolni, viszont "kevesebbet is alhatunk egy órával". A nyári időszámítás október utolsó vasárnapjáig tart majd.