Városunkat is elérte a havazás – Ezt tanácsolja a nyíregyházi városgondnok a közlekedőknek

Városunkat is elérte a havazás – Ezt tanácsolja a nyíregyházi városgondnok a közlekedőknek

A havas, jeges, nedves úton javasolt a nagyobb követési távolság tartása, ilyenkor érdemes a kialakult forgalom dinamizmusát követni, és az előzést kerülni.

A szélvédők tisztán tartása és párátlanítása alapvető fontosságú a biztonságos közlekedés érdekében. A gyalogosok észlelése esős, illetve havas időben nehezebb, ezért kérjük, hogy a gyalogos-átkelőhelyeknél vezessenek lassabban, körültekintőbben. Gyalogosan vagy kerékpárral történő közlekedés esetén életmentő lehet a megfelelő fényvisszaverő felszerelés.

Bordás Béla, nyíregyházi városgondnok ajánlása szerint érdemes lakott területen belül is tompított fényszórókat használni, a járművekben pedig bekapcsolni a belső páramentesítőt.

Térségünkben számos baleset történt a mai napon is, többek között Újfehértón és Nyíregyházán, a Kállói úton is árokba borult egy jármű, jelenleg pedig a 41-es főútra vonultak a katasztrófavédelem munkatársai.

 

Indulás előtt tájékozódjanak a várható időjárásról és az útviszonyokról!

Balesetmentes közlekedést kívánunk!