Varázslatos lesz az idei Múzeumok Éjszakája - Itt vannak a részletek!

Varázslatos lesz az idei Múzeumok Éjszakája - Itt vannak a részletek!
Varázslatos lesz az idei Múzeumok Éjszakája

Hagyományosan az esztendő legrövidebb éjszakája a leghosszabb a közgyűjteményekben, így a Jósa András Múzeumban és a Kállay Gyűjteményben is. Csakúgy, mint minden évben, idén is klasszikus és szórakoztató programokat kínálnak Szent Iván éjjelére. A múzeum és a Kállay Gyűjtemény is 18 órakor nyitja kapuit, és az előbbi éjfélig, az utóbbi pedig hajnali 2-ig várja a látogatókat június 22-én.

 

A Jósa András Múzeum programjai:

„Kopogtat a nyugat...” kiállítás megnyitója; Dumaszínház; Horányi Juli és Iván Szandra duó; Fabula bábszínház; Playmobil; Nagy Feró és a Beatrice; Retró aerobik; Tűztánc; Logiko-P; Tűzugrás; „Technikaóra anno...” stb.

 

A Kállay Gyűjtemény programjai:

Bábtörténeti kiállítás; a Burattinó bábszínház előadásai; a bábkészítés rejtelmei; óriás bábok bemutatója; lufihajtogató bohóc; zenei program; tombola; étel-ital fogyasztás.