Útjavítás tizenhét helyszínen – Aszfaltozási munkálatokat végez a NYÍRVV
Fotó: Szarka Lajos

Közel húszezer négyzetméternyi felületen javítja az útburkolatot a NYÍRVV. A meleg aszfaltos, tartós útjavítás a héten kezdődött, a város különböző részeiben összesen tizenhét utcát érint. A programban szereplő kátyúzandó útszakaszokat részben lakossági bejelentések, részben a NYÍRVV Nonprofit Kft. munkatársainak ellenőrzései alapján állították össze.

 

A következő hetekben sem lesz ritka a NYÍRVV munkagépeinek látványa Nyíregyháza utcáin. Ahogy az elmúlt években, idén is felújítják az elöregedett, rossz minőségű aszfaltburkolatokat a város több pontján. A munkálatokat a NYÍRVV Nonprofit Kft. alvállalkozója végzi, a beruházás nettó 130 millió forintba került és önkormányzati forrásból valósul meg.

„Jelenleg a Korányi közben állunk most, ahol elkezdődtek az aszfaltozási munkálatok. A nagy felületű útjavítási programunk idén 17 utcát érint a városban: Jósaváros, Nyírszőlős, Sóstóhegy, Borbánya, Felsősima és Kertváros városrészekben fogunk utakat teljesen megújítani. Közel húszezer négyzetméteren és kétezer tonna aszfalt felhasználásával” – közölte Dicső Péter, a NYÍRVV Nonprofit Kft. közterület-kezelési igazgatója.

Folyamatos a munka

A meleg aszfaltos, tartós útjavítás során felmarják a meglévő aszfaltburkolatot, majd szintbe helyezik a közműaknákat, ezután jön az új aszfaltréteg. Egy-egy szakaszon több napig is tarthat a munka, ezért az arra közlekedők legyenek körültekintőek és türelmesek. Az ütemtervek szerint jövő héten többek között az Árpád, az Árok, a Fészek és az Írisz utcán is megkezdődik a felújítás. A NYÍRVV ebben az évben már korszerűsített egy nagyobb területet, a Dunapack előtti parkolót, elkészült a Gálya utca, valamint folyamatban van a Felhő utcában és a Felhő közben az aszfaltút kiépítése, előreláthatólag november végére készülnek el ott a munkálatok. Ha az időjárás kedvező, november végéig, december közepéig lehet aszfaltozási munkálatokat végezni, ameddig nem jelennek meg a mínusz fokok. A programban szereplő kátyúzandó útszakaszokat részben lakossági bejelentések, részben a NYÍRVV Nonprofit Kft. munkatársainak ellenőrzései alapján állították össze.

A munkálatok ütemterve

A nagy felületű szilárd burkolatú utak kátyúzásának ütemterve is nyilvános, de ez természetesen változhat a munka előre haladtával:

            Helyszín - Munkálatok kezdete

            Korányi köz - 2020. 10. 05.

            Lengyel utca - 2020. 10. 05.

            Csaló köz - 2020. 10. 06.

            Muskotály utca - 2020. 10. 06.

            Sugár utca - 2020. 10. 08.

            Csősz utca - 2020. 10. 08.

            Izabella utca - 2020. 10. 09.

            Árpád utca - 2020. 10. 12.

            Árok utca - 2020. 10. 12.

            Cimbalom utca - 2020. 10. 14.

            Munkás u. – Torok u. cs. - 2020. 10. 14.

            Fészek utca - 2020. 10. 14.

            Írisz utca - 2020. 10. 15.

            Kőris utca  - 2020. 10. 16.

            Molnár utca  - 2020. 10. 19.

            Szőlő utca  - 2020. 10. 19.

            Tas utca - 2020. 10. 20.

 

Kapcsolódó galéria

Útfelújítás a Korányi közben