Útfelújítások – Forgalomkorlátozások

Látványosan jó ütemben épül Nyíregyháza közúthálózat-fejlesztési programjának részeként a Szegfű utca Hunyadi és István utca közötti szakaszának négysávossá bővítése. Az út északi oldalán gyalog-kerékpárút épül, a Géza utcai csomópont jelzőlámpás irányítást kap. A hét elejétől a gépjárműforgalmat a már újonnan megépített aszfaltburkolatra terelték. Továbbra is 30 kilométer/órás sebességkorlátozás és előzési tilalom van érvényben és a Szegfű utcáról a Hunyadi utca irányába nem lehet balra fordulni. A Géza utca a kivitelezési munkálatok ideje alatt időszakosan zsákutcává alakult. Keddtől a gyalogosforgalmat is átterelték a Szegfű utcán újonnan megépített járdára. A Szegfű utca Continental Aréna felőli oldalán, a közművek és új járdaburkolat építése alatt a gyalogosforgalmat ideiglenesen lezárták. A forgalomlassulás miatt arra kérik a közlekedőket, hogy a munkálatok ideje alatt csak azok válasszák ezt az útvonalat, akiknek elengedhetetlenül szükséges. A közel 300 millió forintos fejlesztés munkálatai várhatóan november közepéig tartanak. Addig is fokozott figyelemmel és ne megszokásból közlekedjenek az érintett útszakaszon. Folyamatban van a Kígyó utca–Debreceni úti csomópont fejlesztése, ezért az érintett szakaszokon továbbra is forgalomkorlátozásra kell számítaniuk a gépjárművezetőknek. A Debreceni útról tilos behajtani a Kígyó utcára, valamint a Kígyó utca Debreceni út és Katona utca között szakaszát lezárták a gépjárműforgalom elől. Emellett a Katona utca és a Virág utca belváros felőli ága is lezárásra került a Kígyó utcai csomópontban. Így a Katona utca Katona köz és Kígyó utca közötti szakasza, illetve a Virág utca Katona köz és Kígyó utca közötti szakasza átmenetileg zsákutca lett. Az érintett útszakaszokon 30 km/h-s sebességkorlátozás és előzési tilalom van érvényben. Kérik a gépjárművezetőket, hogy lehetőség szerint kerüljék el a Kígyó utcát az építés időtartama alatt.

Szoboszlai Tibor