Utcára vonult a DK október 23-án, Nyíregyházán

Tüntetést tartott október 23-án a Demokratikus KoalícióNyíregyházán, melynek szervezője Fodor István, a DK választókerületi elnöke volt, aki – tájékoztatása szerint – a tüntetést az „Orbán rendszer áldozatai melletti szolidaritás jegyében” hívta életre.

Fodor István közlése alapján a megmozdulás az Országzászló téren kezdődött, ahonnan az ’56-os emlékműhöz mentek félpályás forgalom lassítás mellett, ahol elhelyezték a megmozduláson részt vevő ellenállók közös koszorúját. A megemlékezést követően a Kelet-Magyarország szerkesztősége, majd a Nyíregyházi Televízió épülete elé vonultak sajtószabadságot követelve, ezt követően az Ügyészség irányába haladtak tovább, ahol az Európai Korrupcióellenes Ügyészséghez való csatlakozást követelték.Végül a helyi Fidesz iroda elé vonultak, s a tüntetés a Kossuth téren ért véget.