Újabb siker - a TF Budapest együttesét is legyőzte a Nyíregyháza

Újabb siker - a TF Budapest együttesét is legyőzte a Nyíregyháza

A TF Budapest együttesét fogadta a Hübner Nyíregyháza BS a férfi kosárlabda bajnokságban. A mieink remekül kezdtek, és már az első negyedben komoly előnyt harcoltak ki. A vendégeknél a korábbi nyíregyházi játékos, Czura Attila igyekezett tartani a lépést a Cápákkal, de a második negyed felénél már 40-22 volt az állás. A nagy különbség túlzottan is megnyugtatta a játékosokat, ezt kihasználva pedig felzárkóztak a fővárosiak, 44-35-nél tíz ponton belülre kerültek.  A nagyszünet után hét  pontra olvadt az előny, sőt Timkó kosara és büntetője után 52-48-ra módosult az állás. Bazsó egy triplával megnyugtatta a mieinket, de izgalmas volt a meccs. Hobbs villant, nyolc pontot – köztük egy hármast – szerzett, így ismét tíz pont fölé kerültek a Cápák. A különbség állandósult, és az utolsó negyedben Tóth pontjai után 78-63-ra vezetett a Nyíregyháza, mely végül meg is nyerte a találkozót. 

Hübner Nyíregyháza BS–TF Budapest 89-72(29-12, 17-23, 22-18, 21-19)

Nyíregyháza: Bazsó 24, Hobbs 25, Tóth 17, Szobi, Dancsecs

Csere: Bus 3, Sitku 16, Mokánszki 2, Czinger 2, Demeter

vezetőedző: Siska János