Újabb élcsapat következik – Kecskeméten az NYKK
Újabb fordulót rendeznek a hétvégén a férfi kosárlabda-bajnokságban. A Marso-NYKK ezúttal Kecskemétre látogat.

A nyíregyháziakra nehéz mérkőzés vár, mivel a KTE jelenleg a harmadik helyen áll a bajnokságban. 15 alkalommal győztek, és mindössze ötször kaptak ki. Hazai pályán különösen eredményes a Kecskemét, így ők számítanak esélyesnek.

[video]

Nehezíti az NYKK dolgát, hogy a legponterősebb játékos, Nermin Hujdurovic megsérült, így kérdéses, pályára léphet-e. A nyírségiek Szegeden és a Kecskemét ellen hazai pályán is sokáig győzelemre álltak, de végül nem sikerült nyerni. Sitku Ernő vezetőedző már tudja az okát.

A rutintalanság. Hiába vezetünk a találkozón néhány ponttal, a hajrában veszítünk. Sajnos nincs egy olyan emberünk, aki döntő pillanatokban magára vállalná a dobásokat, és azokat biztos kézzel értékesítené – mondta Sitku Ernő.

A nyíregyháziak szombaton játszanak Kecskeméten. A jövő héten is egy élcsapat következik, akkor a Falco érkezik a Bujtosi Szabadidő Csarnokba.

Dankó L.