Új kinevezést kapott a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója

A Magyar Közlönyben jelent meg a határozat, miszerint a miniszterelnök az országos kórház-főigazgató javaslatára 2022. július 15-ei hatállyal országos kórházfőigazgató-helyettessé nevezte ki dr. Szondi Zitát.

Dr. Szondi Zitát 2010-ben nevezték ki a Mátészalkai Területi Kórház orvosigazgató helyettesévé, majd ügyvezető igazgatójává. 2015-től a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház orvosigazgatója, főigazgató helyettese lett. A koronavírus járvány elleni védekezés, a gyógyító ellátások átszervezésének első számú irányítója, felelőse lett, majd 2021. január elsejétől hivatalosan az intézmény főigazgatójává nevezte ki Kásler Miklós miniszter. Az öt városban, hat telephelyen működő Szabolcs megyei kórházcsoport főigazgatói feladatait ezentúl dr. Szűcs Attila főigazgató-helyettes, orvosigazgató látja el.