Új EEG-készülék a Jósa András Oktatókórház Neurológiai Osztályán
Fotó: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház

Az OTP Bank nyíregyházi fiókja ismét támogatta a Jósa András Oktatókórházban folyó gyógyító munkát, és a Humanitás Szociális Alapítvány közreműködésével 6 millió forintot adományozott az ideggyógyászati osztály eszközállományának fejlesztéséhez.

 Az adományból egy EEG-készülék beszerzése valósult meg, amely eszköz alkalmas az ideggyógyászati diagnosztikához elengedhetetlen vizsgálatok elvégzésére.

– Az EEG-vizsgálat alatt, valós időben az agyműködést kísérő bioelektromos jeleket, az idegsejtek elektromos aktivitását regisztrálják és rögzítik. A készülék pontos képet ad a betegség aktuális állapotáról, előrehaladottságáról, illetve feltérképezi a betegség által érintett agyi területeket. Szakorvosaink a készüléket elsősorban az epilepszia diagnosztizálására, és annak megerősítésére alkalmazzák, hogy a sokak számára ismert görcsrohamok megjelenését valóban epilepszia okozza-e – tájékoztatott a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház hivatalos közösségi oldalán.