Tűzifaosztás és rezsicsökkentés – Segíti a hátrányos helyzetű családokat az önkormányzat

Tűzifaosztás és rezsicsökkentés – Segíti a hátrányos helyzetű családokat az önkormányzat

A rászoruló családok a téli hónapokban háztartásonként 4 mázsa szociális tűzifát kaphatnak Nyíregyházán. Ezen felül 250 zsák brikett is rendelkezésre áll, valamint fából egy esetleges tavaszi, rendkívüli időjárás esetére tartalékot is elkülönítettek. Jászai Menyhért alpolgármester szerint a legfontosabb az öngondoskodás, mindenki maga vásárolja meg a háztartása fűtőanyagát, a város első sorban a krízishelyzetekben tud segíteni. 3 ezer mázsa fa áll a hátrányos helyzetű családok rendelkezésére, a tüzelőanyagot a NYÍRVV Nonprofit Kft. telephelyén vehetik át az érintettek. Február közepéig közel 2 ezer mázsa szociális tűzifát szállítottak el a Tüzér utcáról.

Egyszeri természetbeni támogatás

A nyíregyházi közgyűlés rendeletet fogadott el a téli rezsicsökkentésben korábban nem részesült, a vezetékes gáz- vagy távfűtéstől eltérő fűtőanyagot felhasználó háztartások egyszeri támogatásának helyi szabályairól. Az igénylés határideje az elmúlt év október 15-ike volt. Dr. Krizsai Anita a Szociális és Köznevelési Osztály vezetője elmondta, 1067 kérelem érkezett be hozzájuk, valamennyien jogosultak a támogatásra. Ezt követően beszereztették a fűtőanyagokat, hiszen igényeltek fát, brikettet, szenet, palackos és tartályos gázt. Az érintettek a kiállított hatósági bizonyítvánnyal vehetik át a 12 ezer forint értékű fűtőanyagot a szerződött partnerek telephelyein. Az átvétel után az önkormányzat postán még 2 ezer forintot is utal a jogosultaknak, a város ezzel a pénzzel járul hozzá a szállítás költségéhez.


Szoboszlai Tibor