Tudta, hogy van egyéni nyugdíjszámlája? Itt nézheti meg

Tudta, hogy van egyéni nyugdíjszámlája? Itt nézheti meg

Sokan nem tudnak róla, de a legtöbb magyarnak van egyéni nyugdíjszámlája, melyet az Ügyfélkapun keresztül megnézhetünk, és megtudhatjuk, mennyi járulékot fizettünk, illetve fizettek be munkáltatóink eddig az állami rendszerbe.

A legfontosabb – és egyben első – lépés, hogy egy kormányablakban intézzük el az Ügyfélkapu-regisztrációt, ami ingyenes. Amikor ez megvan, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF) honlapján keresztül kell belépni az Ügyfélkapura. A társadalombiztosítási egyéni számla 2013-tól listázza az adatokat.

Lépésről lépésre

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság honlapján keressük a Társadalombiztosítási egyéni számla menüpontot.


Az ONYF honlapján válasszuk a Kivonat megtekintése menüpontot.


Lépjünk be saját Ügyfélkapu-azonosítónkkal.


Adjuk meg taj-számunkat.


Az egyéni számlán – Részletek megjelenítése menüpontban – a havi bevallásokat is látjuk.

A Magyar Államkincstár honlapján felhívják a figyelmet arra: ha a kivonaton feltüntetett adatokkal nem értünk egyet, forduljunk a lakóhely szerint illetékes kormányhivatal nyugdíjbiztosítási szakterületéhez, továbbá javasolják, hogy keressük fel az érintett foglalkoztatót, munkaadót is. Fontos tudni még, hogy a nyilvántartásból hitelesített másolatot vagy kivonatot is kérhetünk, amely illeték- és költségmentes.

hirado.hu