Tudomány a porondon tehetséggazdagító program a Mórában

A Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola természettudományok iránt érdeklődő diákjai egy rendkívüli élménypedagógiai órán vehettek részt Budapesten, a Magyar Nemzeti Cirkuszban, ahol a diákok megtudhatták, hogyan jön létre a varázslat a porondon.

– A cirkusz az a hely, ahol csodálatos dolgok történnek. Artisták repülnek a levegőben, elképesztő élő emberi piramisokat alkotnak az akrobaták és a csodálatos paripák is szórakoztató mutatványokra képesek. Ebbe a varázslatba engedett betekintést a Magyar Nemzeti Cirkusz, a szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium tanáraival, Sinkó Andreával és Kovacsics Bernadettel karöltve. Az órán a tárgyalt jelenségeket bemutatták bemutatják ifj. Richter József által vezetett Magyar Nemzeti Cirkusz művészei és a Rippel fivérek. A különleges élménypedagógiai napon közel 50 diák vett rész iskolánkból, Hegedűsné Kalla Imola, Ványiné Faragó Ivett és Sallainé Török Anita jóvoltából. A diákok betekintést kaptak a kulisszák mögé és megismerkedhettek a produkciók hátterével, annak tudományos vonzatával. A tanulók szinte tátott szájjal nézték végig a látványos, akrobatikus és állatprodukciókat, miközben azt is megtudhatták, milyen fizikai és biológiai hatások érvényesülnek egy-egy műsorszám alatt. Így elevenedtek meg pl. Newton törvényei, a ferde hajítás törvényszerűségei, melyek nélkül nem lenne kivitelezhető egy-egy mutatvány. Felejthetetlenül mulatságos pillanatokat szerzett a publikumnak az ún. részegszemüveg, mely alaposan megtréfálta a világ egyik legjobb zsonglőrjét, Juan Pablo Martinezt. Ez a cirkuszba kihelyezett óra igazi élménypedagógiai foglalkozás volt, hiszen közvetlenül összekötötte az élményt a tanulással. A napunk folytatásaként a Csodák Palotájának titkait fedeztük fel. Két előadáson is részt vettünk az Öveges Laborban, ahol a villámok világával és érdekes kémiai kísérletekkel ismerkedhettünk meg. A 9D-s mozi élményei pedig megkoronázták napunkat. A diákok hasznos ismeretekkel gazdagodva térhettek haza. Köszönjük a Nyíregyházi Tankerületi Központ támogatását – számolt be a programról Jaczkovits Józsefné intézményvezető.

Kapcsolódó galéria

Tudomány a porondon tehetséggazdagító program a Mórában