Itt az állami elismerést kapott nyíregyháziak listája!

Ezredesből dandártábornok, lovagkeresztes tanszékvezető és középiskolai tanár, érdemkeresztes főiskolai oktató. Mutatjuk a listát.

Ezredesből dandártábornok; Magyarország köztársasági elnöke – a belügyminiszter előterjesztésére – állami ünnepünk, augusztus 20. alkalmából kinevezte tűzoltó dandártábornokká Varga Béla tűzoltó ezredest, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóját.

A dandártábornoki kinevezését VARGA BÉLA augusztus 15-én vette át a Sándor-palotában. Varga Béla hivatásos pályafutását katonaként kezdte, a Zalka Máté Katonai Műszaki Főiskolán diplomázott, majd kiváló eredménnyel elvégezte a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Vezetésszervezés-tudományi Karának védelmi igazgatási szak vegyi és környezetbiztonsági szakirányát. 2000. szeptember 1. óta dolgozik a katasztrófavédelem állományában. Különböző beosztásokat töltött be a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szervezetnél, majd 2012 decemberében a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója lett. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságot 2015 szeptembere óta irányítja. Az igazgató pályája során számos kiemelt esemény kezelését irányította, köztük az Ukrajnából érkezett menekültek fogadásával, elhelyezésével kapcsolatos feladatokat.

A magyar köztársasági elnök DALMAY ÁRPÁD nyugalmazott középiskolai tanár, újságíró, a Rákóczi Szövetség Nyíregyházi Szervezetének elnöke, a Beregszászért Alapítvány kuratóriumi elnöke részére a magyar kultúra kárpátaljai megőrzését és továbbéltetését szolgáló munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést adományozta.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkárral állami kitüntetéseket, kulturális elismeréseket és a Népművészet Mestere díjakat adta át augusztus 20. alkalmából a Pesti Vigadóban. A díjátadó ünnepségen a Magyar Érdemrend elismerések mellett egyebek mellett Bánffy Miklós-díjat, Bessenyei György-díjat, Csokonai Vitéz Mihály-díjat, Martin György-díjat, Móra Ferenc-díjat, Népművészet Mestere díjat, Pauler Gyula-díjat, Pro Cultura Hungarica díjat és Szinnyei József-díjat adtak át a kitüntetetteknek.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át: DR. KISS FERENC, a Nyíregyházi Egyetem volt megbízott rektora és Környezettudományi Intézete Környezettan Intézeti Tanszékének tanszékvezető főiskolai tanára.

Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült: SIMON BÉLÁNÉ DR. BALOGH ÁGNES, a Nyíregyházi Egyetem Természettudományi és Informatikai Kara Matematika és Informatika Intézetének nyugalmazott főiskolai tanára.