Tornagyőzelem - Németországban végzett az élen a Szpari U14-es csapata!

Tornagyőzelem - Németországban végzett az élen a Szpari U14-es csapata!

A Nyíregyháza Spartacus U12 és U14 csapata Németországban szerepel ezen a hétvégén. Backnang városában az idén 24. alkalommal rendeznek nemzetközi utánpótlás labdarúgó tornát.

 - Az akadémia kiemelten fontosnak tartja, hogy az utánpótlás csapatok a lehető legtöbb nemzetközi mérkőzésen vegyenek részt! A fiatal játékosok számára kiváló lehetőség arra, hogy új ingerekkel, kihívásokkal találkozzanak! Hiszem, hogy a teljesítőképes tudás felépítése az ő esetükben döntően attól függ, ki milyen gyorsan és hatékonyan alkalmazkodik magasabb szintű ingerekhez! Erre nagyszerűen alkalmas egy ilyen hétvége, a szakembereknek pedig kiváló alkalom, hogy az együtt töltött idő alatt még több információhoz jussanak a gyerekekről - mondta Kiss Baranyi Sándor akadémia igazgató.

Szombaton az U14 csapat tornáját rendezték, amelyen az akadémia csapata kiváló játékkal diadalmaskodott!

Az U14 csapat eredményei:

Csoportmérkőzések:

Nyíregyháza Spartacus FC - TSG Backnang 0:0
Nyíregyháza Spartacus FC - SG 07 Untertürkheim 3:0 G: Varga Balázs (2), Karácsony József
Nyíregyháza Spartacus FC - FSV Frankfurt 1:1 G: Varga Balázs
Nyíregyháza Spartacus FC - FC 03 Radolfzell 1:0 G: Varga Balázs,

Középdöntő mérkőzései:
Nyíregyháza Spartacus FC - SV Stuttgarter Kickers 3:1 G: Forgó Tamás, Varga Balázs, Oláh Benjámin.
Nyíregyháza Spartacus FC - FC Stuttgart Canstatt 6:0 G: Cseh Norbert (3), Karácsony József, Varga Balázs (2)
Nyíregyháza Spartacus FC -FSV Frankfurt 1:1 G: Varga Balázs

Döntő:
Nyíregyháza Spartacus FC - FSV Waiblingen  1:0 G: Varga Balázs

A csapat tagjai:
Szolár Dávid
Szondi Levente
Chrien Balázs
Cseh Norbert
Czimmer-Nyitrai Ádám
Fekete Vince
Forgó Tamás
Garda Dominik
Horváth Tamás
Juhász Zsolt
Karácsony József
Konzili Máté
Lestál Szilárd
Oláh Benjámin
Szabó Bence
Szabó Levente
Szegedi Máté
Szpisák Bence
Szopkó Vince
Varga Balázs

Vezetőedző:
Csernijenko Ruszlán
Másodedző:
Vojtovics Sándor

Ruszlán Csernijenko vezetőedző: - A torna során rengeteg nemzetközi tapasztalattal gazdagodtunk. Nagyon fontos volt, hogy a nyolc mérkőzés során a gyerekek felvették a német csapatok által diktált tempót és nagyszerűen alkalmazkodtak az intenzívebb ingerkörnyezethez. Sok pozitívumot kaptunk vissza a gyerekektől az év során tanultakból! A torna jó lezárása volt az elmúlt U14 - fejlesztési időszaknak. Gratulálok a gyerekeknek!