Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak - kiállítás a Kállay Gyűjteményben

Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak - kiállítás a Kállay Gyűjteményben
Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak - kiállítás a Kállay Gyűjteményben szeptember 17-21. között

Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak címmel nyílik különleges kiállítás szeptember 17-én a Kállay Gyűjteményben. A kiállítást megnyitja: Dr. Kovács Ferenc Nyíregyháza MJV polgármestere, tárlatvezetést tart: Dr. Pintér István Külgazdasági  és Külügyminisztérium Tiszteletbeli Konzuli Ügyekért Felelős Miniszteri biztos. A tárlat öt napig, szeptember 21-ig látogatható.

A Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak című kiállítás az évszázados hagyományokra visszavezethető tiszteletbeli konzuli intézmény történetét mutatja be. Utazás a történelemben, bemutatja a civil diplomácia legnemesebb hagyományait. A Külgazdasági és Külügyminisztérium gondozásában álló kiállítás egy vándortárlat, amely az ország több pontján, illetve a határainkon túl is megtekinthető.