Tilos a hulladék égetése március 15-ig, folyamatosan ellenőriz a Közterület-felügyelet

Tilos a hulladék égetése március 15-ig, folyamatosan ellenőriz a Közterület-felügyelet

A Szmog-riadó bizottság kedden elemezte és értékelte a beérkező légszennyezettségi és meteorológiai adatok alapján a környezetveszélyeztetés kockázatát. A mért értékek figyelembevételével a füst-köd riadó tájékoztatási fokozatának fenntartása mellett döntöttek. A szálló por szennyezettség éjszaka a legmagasabb, ezért kérik a lakosságot, hogy az esti és reggeli órákban lehetőleg kerüljék a szabadban végzett megterhelő fizikai munkát, vagy sporttevékenységet, és a szellőztetést a déli, kora délutáni órákban végezzék. A légszennyezettség romlását elkerülendő kérik, hogy kerüljék a személygépjárművek, főként dízel üzeműek használatát, lehetőség szerint utazzanak tömegközlekedéssel, kerékpárral vagy gyalogosan. A fűtésnél a szilárd tüzelés helyett a gáztüzelést részesítsék előnyben. Emellett felhívják a lakosság figyelmét, hogy tartózkodjanak a kerti hulladék és a lábon álló növényzet nyílt színi égetésétől.

A Közterület-felügyelet folyamatosan ellenőriz

A Közterület-felügyelet felhívja a lakosság figyelmét, hogy az önkormányzat korábbi rendelete alapján március 15-ig tilos a kerti hulladék és avar égetése a kertekben. Bodrogi László, a Közterület-felügyelet vezetője elmondta, március 15-től május 31-ig és szeptember 1-től november 15-ig nappal, szélcsendes időjárási viszonyok között lehet elégetni a kertben keletkezett hulladékot, kizárólag a családi házas övezetekben, kivéve, ha a megadott időszakra tűzgyújtási tilalmat rendeltek el. Kertekben a háztartási hulladék és szemét égetése egész évben tilos. Közterületeken a tűzrakó helyek kivételével egész évben tilos a tűz gyújtása, szemét égetése. A fentiek betartását a közterület-felügyelet is ellenőrzi, a szabályt szegőkkel szemben szükség szerint eljárást kezdeményez.

 

Szoboszlai Tibor