Teltházas siker volt az AcapellArt Énekegyüttes koncertje a Bencs Villában

Teltházas siker volt az AcapellArt Énekegyüttes koncertje a Bencs Villában
Teltház előtt adott nagy sikerű koncertet az AcapellArt Énekegyüttes 2019. február 26-án 17:30 órától a Bencs Villában.

Az együttes mindig is figyelt arra, hogy kedvezzen az idősebb és fiatalabb korosztályoknak is műsorával. Ezen az esten számos dalt hallhattunk magyar és idegen nyelveken.

Különböző korok dalait énekelve az „Amott legel”-től az „Alkony”-on keresztül, egészen a modern szerelmes „Perfect” című dalig, lehetőséget biztosítottak a közönségnek a hétköznapokból való kiszabadulásra, átlényegülésre.

Az AcapellArt Énekegyüttes 2013. májusában alakult. A hat énekes mindegyike a Kodály Zoltán Általános Iskola diákjaként és a Cantemus Kóruscsalád énekeseként nőtt fel. Több éves tapasztalatuk van tehát a kóruséneklés területén, bár hivatásukat tekintve egyikük sem kizárólag művész.

Az együttes előadásmódjának jellegzetessége többek között az, hogy az angol King’s Singers énekegyüttes hagyományaihoz hasonlóan, kizárólag férfi hangokra épít. A férfiak hangszínének hasonlósága ezekben a harmóniákban egyedien tiszta hangzást kölcsönöz a felcsendülő kórusművek előadásakor.

 

Az együttes tagjai:

Leányvári László – kontratenor

Magyar István – bariton

Eszenyi Gábor – bariton

Nagy Gábor – basszus

Magyar Péter – tenor

Nagy Attila – kontratenor