Téli gumik cseréje, kerti csapok téliesítése – érdemes az első fagyok előtt felkészülni a tartós hidegre
Téli gumik cseréje, kerti csapok téliesítése – érdemes az első fagyok előtt felkészülni a tartós hidegre
Érkeznek az első fagyok, így érdemes felkészülni a hideg időre! Ideje téliesíteni a kerti csapokat, a nem használt ingatlanokban pedig vízteleníteni a vezetékrendszert és a vízmérőket. A növények teleltetéséről sem szabad megfeledkezni, és nem érdemes tovább várni a téli gumik cseréjével sem.
„Mind a vezetékrendszert, mind a vízmérőt, és a vízmérő aknát is téliesíteni kell. Fontos arra figyelni a nem lakott ingatlanoknál, hogy ott a teljes téliesítés megtörténjen. Itt arra gondolok, hogy a vízvezetékrendszert le kell űríteni, miután leűrítettük a vizet a rendszerből, érdemes kompresszorral kifújatni, és utána a vezetékeket a mérőt és az aknát is téliesíteni kell” – mondta el a legfontosabb tanácsokat Kreitner Krisztina, a Magyar Vízközmű Szövetség szóvivője.
hirado.hu