Telefonos csalók a megyében

A rendőrség több nyomozást folytat telefonos csalások miatt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Az elkövetők jellemzően valamelyik mobiltelefon-társaság nevében állítják, hogy nyereményjátékon kisorsolták a hívott számot. A csaló azt mondja, hogy az ígért pénznyereményhez úgy juthat hozzá az állítólagos nyertes, ha egy bankautomatába helyezve kártyáját beüti a telefonon megadott kódot. A kód valójában egy telefonszám, a sértett pedig többnyire csak későn jön rá, hogy egy ismeretlen mobilját töltötte fel saját folyószámlájáról.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság öt tanácsa abban segít, hogy Ön ne váljon ilyen bűncselekmény áldozatává.

[REKLAM]

Ha nem vett részt nyereményjátékon, nem is nyerhet. Ne teljesítse a telefonáló kérését!
Amennyiben részt vett játékon, tájékozódjon a szervező honlapján, vagy központi telefonszámán!
Bankkártyája adatait fokozott óvatossággal kezelje; ne adja ki sem telefonon, sem közösségi oldalon!
Ne dőljön be az úgynevezett unokázós csalóknak, akik az Ön bajba jutott rokonára hivatkozva kérnek pénzt! Közvetlenül hívja fel az említett hozzátartozót! Figyelmeztesse erre idős rokonait, ismerőseit is!
Ha Önnél is próbálkoznak a csalók, azonnal értesítse a rendőrséget a 112-es központi segélyhívón!

police.hu

(Fotó: internet)