Tekerd! a Szegedi Ifjúsági Napokon – Portrék több tízezer LEGO-kockából

Tekerd! a Szegedi Ifjúsági Napokon – Portrék több tízezer LEGO-kockából

A Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma tekerd! nevű csoportja – az Amerikai Nagykövetség és a Szegedi American Corner támogatásával – részt vett a Szegedi Ifjúsági Napokon.

Augusztus 30-án a fesztivál résztvevőivel megépítették a szegedi származású Dankó Pista portréját a város fennállásának 300. évfordulójára emlékezve. A következő napon elkészítették a Nobel-békedíjas Emily Greene Balch portréját.

A két alkotáshoz több tízezer LEGO-kockát használtak fel, amit a nyíregyházi LEGO gyár Helyi Közösségi Szerepvállalás programja biztosított.

Augusztus 31-én, koncertjük után, meglátogatta őket az Anima Sound System, amelynek a 2000-ben megjelent Gipsy Sound Clash albuma egyik daláról kapta a nevét a tekerd! csoport.

 

tekerd!