Tavaszi átállást segítő közlekedésbiztonsági nap Nyíregyházán

Tavaszi átállást segítő közlekedésbiztonsági nap Nyíregyházán
Tavaszi átállást segítő közlekedésbiztonsági nap május 8-án (Fotó: archív)

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Baleset-megelőzési Bizottság együttműködő partnereivel tavaszi átállást segítő közlekedésbiztonsági napot tart a Nyír Pláza parkolójában, május 8-án 9 -16 óráig. A rendezvény célja a közlekedésbiztonság javítása.

Az autósok és a kerékpárosok közvetlenül szakértőktől kapnak segítséget a járművek tavaszi felkészítéséhez, ami nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a közúti közlekedésben jól felkészített, megfelelő műszaki állapotban lévő járművek vegyenek részt.

Mobil műszaki vizsgaállomáson vizsgálják meg szakemberek díjmentesen a gépkocsikat, különös tekintettel a fékek és a futóművek állapotára. A rendőrségi ellenőrző ponton kontrollálják az okmányok érvényességét, a világítóberendezéseket, a gépjárművek folyadékszintjeit, amit szükség esetén ingyenesen feltöltenek. A BikeSafe program keretében elvégzik a kerékpárok jelölését és regisztrációját.