Tapintható oktatófal készül Nyíregyházán, a Kállay Gyűjteményben

Tapintható oktatófal készül Nyíregyházán, a Kállay Gyűjteményben

Egyedülálló, tapintható oktatófal készül a Kállay Gyűjteményben.

A tervezett dombormű bemutatja majd az emberi testet és részeit, valamint egyedülálló, környezetbarát technikával készül. Az ÉFOÉSZ Egyesület célja, hogy az ÉFOÉSZ fennállásának 40. évfordulójára egy olyan produktumot hozzon létre, mely egyrészről segíti a fogyatékossággal élő gyermekek, fiatalok, ismeretszerzését, de mint ismeretterjesztő műalkotás, mindenkihez szól. Másfelől megfelelő arra is, hogy felhívja a figyelmet a hátrányos helyzetű csoportokra. A tervezett dombormű, környezet – és emberbarát alkotás, újrahasznosítható anyagból készül. Olvasztott PET palackból előállított műanyag vázra, speciális eljárással, papírmassé technikával készül és a színezés után epoxigyanta bevonatot kap, mely ellenáll az időjárás hatásainak. A dombormű, készítője Bódi Bianka – a NYE vizuális szakon végzett hallgatója – pályakezdéséhez is segítséget szeretne nyújtani. 

Bódi Biankával és az  ÉFOÉSZ Egyesület elnökével, Tarnai Ottónéval beszélgettünk a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában.