Támogatás - rászoruló hallgatók kaptak segítséget
Ismét támogatást kaphattak a felsőoktatásban tanuló diákok. a Rászoruló Hallgatókért Közalapítvány minden félévben pályázatot hirdet. Ezúttal 12 nyíregyházi lakhellyel rendelkező hallgató kapott ösztöndíjat, melyet a városházán vehettek át.
A közel 30 éve alakult Rászoruló Hallgatókért Közalapítvány minden félévben meghirdeti azt a pályázatát, mellyel a tehetséges, ám rászoruló nyíregyházi lakhellyel rendelkező egyetemistákat támogatja. Az elmúlt közel 3 évtized alatt már több ezer diák kaphatott ösztöndíjat az alapítványtól az őszi és tavaszi időszakban. A pályázatoknál figyelembe vették a tanulmányi átlagot, valamint a rászorultságot. Utóbbinál a családban az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladhatja meg a 142.500 Ft-ot.
- Alapítványunk 1996-ban jött létre, és közel harminc éve azzal a céllal indítottuk el, hogy segítsük azokat a hallgatókat, akik jó tanulmányi eredménnyel rendelkeznek, de rászorulónak minősülnek. Ezt a két szempontot vizsgáljuk, amikor a támogatásról döntünk - mondta Dr. Kovács Zoltán, a Rászoruló Hallgatókért Közalapítvány Kuratóriumának elnöke.
Az alapítvány fő támogatója az önkormányzat, az ösztöndíj összegének a nagy részét a várostól kapják. Jellemzően másfél millió forint az a keret, melyet egy adott félévben szétosztanak. A most díjazott fiatalokat Jászai Menyhért alpolgármester is köszöntötte, aki elmondta: nagy öröm Nyíregyháza számára, hogy ilyen jó adottságokkal rendelkező diákokat támogathatnak.
- Tizenkét hallgató kapott ezúttal támogatást, a tanulmányi eredményüktől függően 50-100 ezer Ft közötti összeget. Igyekeztünk minden pályázónak segítséget nyújtani, és vannak további támogatásaink, melyekre lehet pályázni, ezzel is segítve a fiatalok tanulását - mondta Jászai Menyhért alpolgármester.
Az önkormányzat több olyan lehetőséget is biztosít a fiataloknak a városban, mellyel anyagilag nyújtanak segítséget. Ilyen a diákmunka, vagy az első lakáshoz jutó támogatás. A Rászoruló Hallgatókért Közalapítvány pályázatára jelentkezett diákok közül többen Budapesten vagy Debrecenben tanulnak jelenleg, közel egyharmaduk pedig a Nyíregyházi Egyetem hallgatója.


