„Találja meg ki-ki párját, díszítsük fel a májfát!” - Falusi majális a Sóstói Múzeumfaluban
Falusi majális a Sóstói Múzeumfaluban (Fotó: archív)

Falusi majálisra invitálja az érdeklődőket május 1-jén a Sóstói Múzeumfalu. A Margaréta és Kismargaréta Tánccsoportok hagyományos májusfaállítása mellett érdekes programokkal várják a látogatókat.

A Vojtina Bábszínház Cirkus Minimus! című előadása, Csiribiri Babatorna is várja a látogatókat. Az egykori majálisok hangulatát a Szabolcs Koncert Fúvózenekar és Majorette Csoport idézi fel. A Nyíregyháza Táncklub táncosai a színpadi bemutató mellett, anyák napi közös táncra hívják a látogatókat. A Lajtorjás Zenekar koncertjét táncház követi, Filep László vezetésével, a jánkmajtisi portán pedig  falusi virtuskodásra invitálják a bátor jelentkezőket. A falusi vásár megannyi színes portékával kedveskedik a vendégeknek, vásárfia nélkül senki nem fog hazatérni. Ezen a vasárnapon az édesanyákra is gondoltak, ezért anyák-napi fénykép- és mézeskalács-szív készítésre is lehetőséget kínálnak. Lesz még népi ételek kóstolója, kovácsbemutató, kézműves foglalkozások, térképes játék, fazekaskodás, és népi játszóudvar is. A Falusi majálison a család apraja-nagyja találhat kedvére való programot, hiszen a Sóstói Múzeumfaluban élmény a hagyomány!