Tájak, pillanatok, élmények  – Lát/kép

A napokban nyílt meg Vida Gizella festménykiállítása a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtárban, Nyíregyházán. A fiatal tehetséges végzős diák idén fejezi be tanulmányait a debreceni Medgyessy Ferenc Gimnázium festő szakán. A tárlatot a hónap végéig tekinthetik meg az érdeklődők.

Izgalmas Vida Gizella ötödéves végzős diák festménybemutatója Nyíregyházán. A képek között számos lát/kép, vizsga-munka és sok-sok olyan megörökített élmény látható, amelyet a fiatal alkotó mindennapjaiból merített. „Nyitott szemmel járok, ha meglátok valamilyen érdekességet, lefotózom, majd megfestem azokat. Szeretek az apró részletekre is figyelni, a színekkel visszaadni, részleteket kiragadni és azt bármilyen technikával ábrázolni. Nincs konkrét művészeti irányzat, formavilág, amelyet követek, hanem pillanatok, élmények, hangulati elemek, színek ragadnak meg - mondja Vida GizellaA „Lát/kép" című kiállítást a természet, az utazás ihletette. A festő tájképein keresztül arra is felhívja a figyelmünket, hogy milyen fontos környezetünket megóvni, a természet szépségeit, értékeit megőrizni. Nemcsak a természet, hanem az épített környezet is érdekli. Ez a fajta inspiráció közelebb vihet minket ahhoz, hogy felfedezzük a körülöttünk lévő szépséget, nyugalmat, rátaláljunk a látás képességére" – fogalmazta meg gondolatait a fiatal művész. „A városokban is felfedezhető ugyanaz a játékosság, mint a természetben, csak mindezt másfajta nézőpontból, más „szemüvegen" át kell meglátnunk" - tette hozzá az alkotó. Ehhez tökéletes képet biztosít a halszemoptikával illuzionált világ, amelyet egy sorozaton keresztül mutat be a látogatóknak. „Köszönöm, hogy a nézők is részt vesznek velem ezen a közös utazáson, azt remélve, hogy mindenki megtalálja a saját meghitt oázisát!" - tette hozzá a fiatal művész.

 

Szerző: Pótor Melinda

Kapcsolódó galéria

Tájak, pillanatok, élmények – Lát/kép