Szülinap után, Portugália előtt - Helebrandt Máté számára cél az olimpia

Szülinap után, Portugália előtt - Helebrandt Máté számára cél az olimpia

Nem jött jól a havazás, teremben készülni azért nem ugyanaz. Pár nap múlva viszont Portugáliába utazunk edzőtáborba, remélem, ott megfelelő lesz az időjárás, és jól sikerül a felkészülés

– mondta Helebrandt Máté.


A Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója már tavasszal szeretné teljesíteni az olimpiai és a világbajnoki kiküldetési szintet. Ha csak egyéni csúcsa közelébe kerül, akkor nem okozhat gondot a kvalifikáció 50 kilométeren. A 2020-as tokiói már a harmadik olimpiája lenne Máténak a londoni és a riói után, előtte azonban egy különleges világbajnokságon vehet részt idén Katarban.

A nagy meleg miatt a tervek szerint éjszaka rendezik majd a gyaloglószámot, éjfélkor lesz a rajt. Ilyen versenyem még soha nem volt, így erre is külön készülni kell majd

– mondta az atléta.


Helebrandt Mátét a családja is mindenben támogatja, édesapja egyben menedzsere is, folyamatosan támogatókat keres, akik segítik a sportoló felkészülését. Egyébként pedig nyulakat tenyészt – ezt is Máté miatt. A nyúlhús ugyanis az egyik legjobb fehérjeforrás az atléta számára. Máté édesanyja és párja is rendszeresen ott van minden versenyen – a kezét épp Rióban kérte meg, majd jöhetett az esküvő, természetesen csak a kontinensviadal után.
Az EB minden volt Máté számára, csak szerencsés nem. Az élmezőnyben haladva egy eldobott flakonra lépett, megsérült, és fel kellett adnia a versenyt.


Ez már a múlt, túl vagyok rajta, a következő versenyekre készülök. Fontos lenne, hogy már Dudincében, tavasszal sikerüljön teljesíteni a szinteket, és akkor nyugodtan készülhetek a hátralévő időszakban a VB-re és az olimpiára

– mondta Helebrandt Máté.

Szakemberek szerint a legjobb korban van a nyíregyházi sportoló, így az élmezőnyben végezhet a VB-n és az olimpián. De addig még sok nyúlhúst kell megennie...