Szpari - Soroksár - fordulatos mérkőzés nyolc góllal és vitatott szituációkkal

A Soroksárt fogadta a Nyíregyháza Spartacus a Városi Stadionban. A két csapat ősszel is gólgazdag meccset vívott.

Nyíregyháza Spartacus - Soroksár 3-5 (3-4)

Városi Stadion 1080 néző

Jv: Hanyecz Bence (Belicza Bence, Baghy Csaba)

Nyíregyháza: Fadgyas - Matyi (Kovács N. a szünetben), Fodor, Talabér, Csilus - Végső, Patvaros (Ötvös 78.) - Sinanovic, Kártik, Gyurján (Svedyuk a szünetben) - Hornyák

vezetőedző: Lengyel Roland

Soroksár: Abu – Molnár R.,Takács Zs., Gyömbér, Csonka, Völgyi, Misic (Derekas 88.), Lőrinczy (Csernik 83.), Szánthó, Pászka, Orosz (Erdélyi 68.)

vezetőedző: Lipcsei Péter

1. perc Rögtön vendég helyzet, Lőrinczy ment el a bal oldalon, lövését fogta Fadgyas.

3. perc Orosz lőtt a jobb oldalról mellé.

7. perc GÓÓÓÓL!!!!! Gyurján Bence ment el a bal oldalon, pontos beadására Hornyák Marcell érkezett, aki kapásból a hosszúba lőtt, 1-0.

9. perc Orosz lövését fogta Fadgyas, majd Szánthó próbálkozását is hárította.

11. perc Egyenlített a Soroksár, Pászka lőtt az alsó sarokba 17 méterről, 1-1.

14. perc Orosz távoli lövése ment jócskán mellé.

16. perc Lőrinczy ment el egy szép csellel a bal oldalon, tisztára játszotta magát, majd az alsó sarokba lőtt, 1-2.

21. perc Gyurján passza után Kártik beadását fogta Abu.

24. perc Matyi kapta a mérkőzés első sárga lapját.

27. perc Lőrinczy végzett el szabadrúgást 19 méterről, a felső lécről pattant ki a labda.

36. perc GÓÓÓÓL!!!!! Csilus Ádám beadás után Sinanovic Sinan érkezett középen, átvette a labdát és a felső sarokba bombázott 11 méterről, 2-2.

38. perc Két hatalmas helyzet, előbb Kártik lőtt 14 méterről mellé, majd Sinanovic érkezett a hosszú oldalon egy beadásra, kapásból centikkel lőtt mellé.

40. perc Újabb helyzet, Kártik fordult be a 16-oson belül, lövését fogta a kapus.

41. perc Kártikot lökték el a 16-oson belül, a játékvezető hatalmas meglepetésre nem ítélt büntetőt, sőt Kártik kapott sárgát.

43. perc GÓÓÓÓÓL! Gyurján szabdarúgása után középen sikerült megcsúsztatni a labdát, Hornyák Macell érkezett, és a kapuba továbbított, 3-2.

44. perc A középkezdés után Pászka elé került a labda a bal oldalon, aki egyenlített 10 méterről, 3-3.

45+2. perc Büntetőt kapott a Soroksár. Patvarost látta szabálytalannak a játékvezető - szerinte kézzel ért a labdához egy szögletnél. A 11-est Lőrinczy értékesítette, 3-4

Az első félidő hét gólt hozott.

46. perc Két csere, Kovács és Svedyuk jött Matyi és Gyurján helyére.

50. perc Molnár buktatta Kovácsot, sárga.

55. perc Mezőnyjáték, Szpari fölénnyel.

58. perc Hornyák készítette le lövésre a labdát Patvarosnak, szögletre pattant a próbálkozás.

65. perc Sinanovic rúgott össze Orosszal, sárgát kapott előbbi.

67. perc Kovács N. lőhetett 16 méterről, centikkel ment mellé a labda.

68. perc Jobbról érkezett középre a labda, Kovács elől az utolsó pillanatban mentettek.

76. perc Pászka piszkált bele közelről egy labdába, Fadgyas védett.

79. perc Csilus is besárgult.

80. perc Ötvös csavarta kapura a labdát 19 méterről, fogta a kapus.

81. perc Pászka kapott sárgát reklamálásért.

84. perc Erdélyi is sárgát kapott.

90. perc Talabér lőtt 17 méterről mellé egy szabadrúgást.

91. perc Egy szöglet után Talabér lövését blokkolták.

93. perc, Egy lesgyanús helyzet után Erdélyi elé került a labda középen, aki a kapuba lőtt másodszorra, 3-5.

Vége a mérkőzésnek, a Soroksár legyőzte a Szparit.

Hornyák Marcell kapott piros lapot a lefújás után.

Lengyel Roland vezetőedző, Nyíregyháza: - Az első félidőben próbáltunk minél több támadást vezetni, rúgtunk három gólt, de nagyon szellősen védekeztünk, így hátrányba kerültünk. Sok volt a távolság a sorok között, nem lehet itthon négy gólt kapni. Próbáltunk cserékkel frissíteni a folytatásban, és meddő mezőnyfölényben játszottunk, de nehéz volt megtalálni a réseket, voltak ugyan lehetőségek, de nem sikerült ezeket kihasználni. A végén kockáztattunk, kinyíltunk, és újabb gólt kaptunk. Sajnálom a szurkolókat, a csapatot, volt egy pozitív légkör most a klub körül, nem tehetünk mást, mint megyünk előre.

Lipcsei Péter vezetőedző, Soroksár: - Parádés volt az első félidő, sok fordulattal. Nyíregyházán négy gólt lőni nagyon jó dolog, de kaptunk is hármat. A héten sok betegünk volt, most is voltak hiányzóink, ilyen felállásban még nem játszottunk, ezért nagy érdem a győzelem.