Szoros meccs a világ egyik legjobbjával - nagy csatában kapott ki Fucsovics Márton

Fucsovics Márton négy játszmában, 6:3, 3:6, 6:4, 6:0-ra kikapott a kétszeres US Open-győztes Novak Djokovictól a New York-i kemény pályás Grand Slam-torna első fordulójában. A nyíregyházi teniszező pedig nagyon közel állt ahhoz, hogy meglepetést okozzon a 13-szoros Grand Slam győztessel szemben, mert bár az első játszmát elveszítette, a másodikban egyenlített, majd a harmadikban a fáradni látszó szerb ellen 4-2-re is vezetett! Ettől kezdve viszont nem sikerült több játékot nyerni, így előbb Djokovic fordított, majd megnyerte a negyedik szettet.

- Tanulok a vereségből és büszke vagyok, hogy ilyen meccset játszottunk Djokoviccsal - mondta a találkozó után Fucsovics Márton facebook oldalán. A két játékosnak egymás mellett a nagy hőséggel is meg kellett küzdenie, ami szemmel láthatóan sokat kivett a teniszezőkből.

NOVAK DJOKOVIC–FUCSOVICS MÁRTON 6:3, 3:6, 6:4, 6:0